Angela Santomero

Executive Producer @ PBS

Angela Santomero 15 yıldır çocukların TV izleme şeklini değiştirmektedir. Kendisi Out of the Blue Enterprises LLC’nin Kurucu Ortağı & Yaratıcı Grup Başkanı’dır ve tüm yaratıcı gelişimleri, eğitici eğlence anlayışını yepyeni bir seviyeye ulaştırma vizyonuyla birlikte yönetmektedir.
Angela, Nick Jr.’ın başlıca okul öncesi programı Blue’s Clues’un Eş-Yaratıcısı, Baş Yapımcısı ve Baş Yazarıdır. Malcolm Gladwell onu The Tipping Point’ta “Şimdiye kadar yapılan en bağımlılık yapıcı TV programlarından biri” olarak anmıştır. Angela’nın eğitim, eğlence ve aktif katılımı birbirine entegre etme yeteneği Blue’s Clues’un çığır açıcı bir program olmasını sağlamıştır.
Şu anda, Angela Daniel Tiger’s Neighborhood (PBS), Super Why! (PBS), Creative Galaxy (Amazon) ve Wishenpoof (Amazon)’un Yaratıcısı, Baş Yapımcısı ve Baş Yazarıdır.
Sıradışı Çocuk Programı için Peabody Ödülü Sahibi ve Gold & Silver Velilerin Tercihi Ödülü sahibi olmakla beraber Broadcasting & Cable kendisine Next Wave of Women 2007 listesinde yer vermiştir ve Angela 35’den fazla Emmy Ödülü için aday gösterilmiştir.
Angela master derecesini Columbia Üniversitesi’nin Eğitim Fakültesi’nden, çocuk gelişim psikolojisi alanında, öğretimsel medya ve teknoloji alanında yaparak kazandı.
Kendi blogu olan Angela’s Clues [Angela’nın İpuçları], oldukça benzersiz bir bakış açısıyla Ebeveynlik, Çocuk ve Medya üzerine odaklanıyor.